Wieczór z muzyką klasyczną


sala widowiskowa MDK

2019-08-26

1 września 2019 roku o 19.00 zapraszamy na koncert utalentowanego tenora - Rawianina Michała Błockiego. W jego wykonaniu w pierwszej patriotycznej części koncertu usłyszymy pieśni  kompozytorów polskich – Stanisława Moniuszki, Mieczysława Karłowicza i Ignacego Jana Paderewskiego. W części drugiej zaś pieśni neapolitańskie i arie operetkowe.  Michałowi akompaniować na fortepianie będzie Olga Piotrowska – Cender. Bilet wstępu tylko 10zł.

Michał Błocki, tenor, w 2014 roku ukończył wydział wokalno aktorski Akademii  Muzycznej w Łodzi w klasie prof. Włodzimierza Zalewskiego W latach 2015-2016, kotynuował naukę w Akademii Muzycznej im. Karola Lipińskiego we Wrocławiu ,na specjalności kantatowo - oratoryjnej w klasie prof. Bogdana Makala. Uczestniczył w wielu kursach mistrzowskich takich artystów jak np :Jerzy Artysz, Sergei Leiferkus, Ryszard Karczykowski. O wielu lat współpracuje z wieloma instyutucjami w Polsce  takimi jak Filharmonia Łódzka, Teatr Wielki w Łodzi, Teatr Muzyczny w Łodzi,Opera Wrocławska, Narodowe Forum Muzyki. Od stycznia 2018 roku jest tenorem w zespole Chóru Opery Krakowskiej. Na swoim koncie ma wiele koncertów, recitali i kursów, oraz znajomość kilkudziesięciu chóralnych i solowych partii wokalnych.

Olga Piotrowska-Cender - absolwentka Akademii Muzycznej w Krakowie. Studiowała w klasie fortepianu prof. dr hab. Janusza Skowrona i dr hab. Piotra Machnika.  Już w trakcie studiów rozpoczęła pracę jako akompaniator  przy Wydziale reżyserii operowej i teatru muzycznego – wydział powstały w kooperacji Akademii Muzycznej w Krakowie oraz Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej w Krakowie – obecnej Akademii Sztuk Teatralnych. Następnie otrzymała propozycję współpracy z Akademią Sztuk Teatralnych jako korepetytor przy spektaklach muzycznych realizowanych przez studentów wydziału wokalno-aktorskiego. Tam miała możliwość współpracować z reżyserami oraz aktorami takimi jak: Wojciech Kościelniak, Tadeusz Bradecki, Bogdan Hussakowski, Jerzy Stuhr, Jerzy Trela, Beata Fudalej, Anna Radwan, Jerzy Żuk-Opalski etc. Obecnie pracuje jako akompaniator chóru Opery Krakowskiej oraz akompaniator w Państwowej Szkole Muzycznej I i II stopnia w Wadowicach w klasie skrzypiec, altówki i kontrabasu oraz klasach fletu. Współpracuje również z Capellą Cracoviensis oraz Teatrem Rozrywki Szymaszkowa w Zakopanym.

 

 

MDK Rawa Mazowiecka
sala widowiskowa MDK Rawa Mazowiecka 96-200
EventScheduled OfflineEventAttendanceMode