Noc Filmowa z Horrorem

2018-07-19

Dorosłych widzów i fanów mocnych wrażeń zapraszamy do Miejskiego Domu Kultury na „Noc filmową z horrorem”. To naprawdę niezła gratka dla wyznawców tego mrożącego krew w żyłach filmowego gatunku, ponieważ tym razem prezentujemy dwa niesztampowe obrazy kina grozy w cenie zaledwie 10 zł.

Pierwszy z nich to „Krucyfiks” wyreżyserowany w 2017 r. przez Xaviera Gensa. Opowiada historię, która- zdaniem twórców tego filmu- oparta jest na faktach.

Do więziennej celi trafia ojciec Anton, ksiądz, skazany za zabójstwo opętanej zakonnicy, nad którą sprawował egzorcyzmy. Jego sprawą interesuje się zdolna dziennikarka śledcza Nicole Rawlins. Reporterka nie przepuści żadnej okazji, aby pokazać światu daleko idące nieprawidłowości w działaniu organizacji kościelnej. Nicole wyrusza w podróż do niewielkiego miasteczka w odległej Rumunii, gdzie miały miejsce tajemnicze zdarzenia. Na miejscu okazuje się, że sprawa jest jeszcze bardziej skomplikowana niż wydawało się to na początku, a atmosfera zagęszcza się z każdą minutą. Dziennikarka dąży do poznania prawdy. Czy duchowny rzeczywiście zamordował chorą psychicznie osobę, czy też przegrał walkę z demoniczną obecnością?

Drugi z proponowanych przez nas horrorów to „The Boy” w reżyserii Williama Bella, który powstał ledwie rok wcześniej i został okrzyknięty jednym z ciekawszych obrazów tego gatunku. Dlaczego ta opowieść jest aż tak przerażająca?

Amerykańska niania, Greta otrzymuje wymarzoną pracę w angielskiej posiadłości. Na miejscu okazuje się, że syn państwa Heelshire – Brahms który ma być jej podopiecznym, to lalka ludzkich rozmiarów. Początkowo Greta podchodzi do zlecenia z przymrużeniem oka, traktując Brahmsa jako przejaw dziwactwa zmanierowanych bogaczy. Jednak kiedy łamie zasady kodeksu opieki nad "synkiem", do którego przestrzegania zobowiązali ją pracodawcy, dochodzi do serii przerażających zdarzeń. Dziewczyna zaczyna podejrzewać, że lalka nawiedzona jest przez złowrogą, mroczną siłę.

Jeśli uwielbiacie nagłe skoki adrenaliny, tęsknicie za uczuciem, gdy serce niemal podchodzi do gardła- zapraszamy 27 lipca na godz. 21:00 na tę mroczną noc z MDK.