Póki Polska żyje w nas! Zapraszamy na koncert

2021-08-10

Przedpołudniowe muzykowanie w altanie

Zapraszamy na kolejny niedzielny koncert! Tym razem muzykujemy wspólnie w parkowej altanie. 

Spotkanie pod hasłem "Póki Polska żyje w nas" będzie składało się z dwóch części. W pierwszej zaprezentują się uczniowie Społecznego Ogniska Muzycznego z Rawy Mazowieckiej. Druga to mini recital pochodzącego z naszego miasta tenora - Michała Błockiego. Artyście będzie akompaniowała przy fortepianie Olga Piotrowska-Cender. 

Uwaga, ze względu na moc atrakcji wpisujących się w obchody 700. urodzin Miasta Rawa Mazowiecka - w tym tygodniu spotykamy się wcześniej. Koncert rozpocznie się w parkowej altanie kwadrans po godzinie 11:00. Wstęp oczywiście wolny. Serdecznie zapraszamy!   

 

O artystach słów kilka

Michał Błocki - tenor, w 2014 roku ukończył wydział wokalno-aktorski Akademii  Muzycznej w Łodzi w klasie prof. Włodzimierza Zalewskiego W latach 2015-2016, kotynuował naukę w Akademii Muzycznej im. Karola Lipińskiego we Wrocławiu ,na specjalności kantatowo - oratoryjnej w klasie prof. Bogdana Makala. Uczestniczył w wielu kursach mistrzowskich takich artystów jak np.: Jerzy Artysz, Sergei Leiferkus, Ryszard Karczykowski. O wielu lat współpracuje z wieloma instytucjami w Polsce, takimi jak Filharmonia Łódzka, Teatr Wielki w Łodzi, Teatr Muzyczny w Łodzi, Opera Wrocławska, Narodowe Forum Muzyki. Od stycznia 2018 roku jest tenorem w zespole Chóru Opery Krakowskiej. Na swoim koncie ma wiele koncertów, recitali i kursów, oraz znajomość kilkudziesięciu chóralnych i solowych partii wokalnych.

Olga Piotrowska-Cender - absolwentka Akademii Muzycznej w Krakowie. Studiowała w klasie fortepianu prof. dr hab. Janusza Skowrona i dr hab. Piotra Machnika.  Już w trakcie studiów rozpoczęła pracę jako akompaniator  przy Wydziale reżyserii operowej i teatru muzycznego – wydział powstały w kooperacji Akademii Muzycznej w Krakowie oraz Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej w Krakowie – obecnej Akademii Sztuk Teatralnych. Następnie otrzymała propozycję współpracy z Akademią Sztuk Teatralnych jako korepetytor przy spektaklach muzycznych realizowanych przez studentów wydziału wokalno-aktorskiego. Tam miała możliwość współpracować z reżyserami oraz aktorami takimi jak: Wojciech Kościelniak, Tadeusz Bradecki, Bogdan Hussakowski, Jerzy Stuhr, Jerzy Trela, Beata Fudalej, Anna Radwan, Jerzy Żuk-Opalski etc. Obecnie pracuje jako akompaniator chóru Opery Krakowskiej oraz akompaniator w Państwowej Szkole Muzycznej I i II stopnia w Wadowicach w klasie skrzypiec, altówki i kontrabasu oraz klasach fletu. Współpracuje również z Capellą Cracoviensis oraz Teatrem Rozrywki Szymaszkowa w Zakopanym.

Terminarz

2021-08-09 2021-08-16