Muzyczna Jatka: Miłość w operetce i musicalu...


Jatki Miejskie przy ul. Mickiewicza 11

2022-10-04

Wieczór pełen ciepłych uczuć 

Zapraszamy na kolejny koncert dobrze już znanej rawianom grupy z Tarnowa. O „Miłości w operetce i musicalu” opowie nam muzyczne trio. Zaśpiewa dla nas sopranistka Katarzyna Guran, na fortepianie zagra Joanna Błażej-Łukasik, na altówce – Paweł Łukasik.

Uczestnicy Muzycznej Jatki usłyszą najpiękniejsze kompozycje, przeboje miłosne, w różnych rytmach, z różnych epok i kręgów kulturowych, utwory wokalne i instrumentalne od XVIII do początku XX wieku. Nie zabraknie najpiękniejszych przebojów Lehara, Offenbacha, Kreislera i innych. To będzie pełne uczuć, wyjątkowe muzyczne wydarzenie. Warto być z nami! 

Muzyczna Jatka - Miłość w operetce i musicalu...

Środa, 19 października, godz. 18:00, wstęp wolny

Jatki Miejskie, ul. Mickiewicza 11 w Rawie Mazowieckiej 

Niezmiennie serdecznie zapraszamy wspólnie z Muzeum Ziemi Rawskiej. Muzyczna Jatka to projekt finansowany w ramach miejskiego Budżetu Obywatelskiego 2022.

 

Kilka słów o artystach 

Joanna Błażej- Łukasik – fortepian

Jest absolwentką Akademii Muzycznej w Krakowie. Od czasu studiów koncertuje jako solistka i kameralistka biorąc udział w wielu prestiżowych festiwalach w Polsce i Europie.

W swym dorobku posiada nagrania dla Polskiego Radia i Telewizji Polskiej. Od wielu lat współpracuje z wieloma znakomitymi polskimi i zagranicznymi artystami zapraszając ich do swoich oryginalnych projektów koncertowych. Jej bogaty repertuar obejmuje szeroki wachlarz  muzyki klasycznej ze szczególnym uwzględnieniem muzyki polskiej.

Jest założycielką prowadzonej przez siebie Polskiej Fundacji Kultury i Rozwoju, poprzez którą organizowane są oryginalne i wartościowe wydarzenia promujące kulturę wysoką  ze szczególnym uwzględnieniem polskiego dziedzictwa.

Paweł Łukasik - altówka

Jest absolwentem Akademii Muzycznej w Krakowie. Od czasu studiów koncertuje w wielu znakomitych ośrodkach kulturalnych w Polsce i Europie.

Czynnie zajmuje się propagowaniem altówki w roli instrumentu solowego, dokonując wielu transkrypcji, autorskich aranżacji oraz nagrań dla PR.

Oprócz działalności koncertowej zajmuje się także lutnictwem – gra na wykonanym przez siebie instrumencie.

Katarzyna Guran - sopran

Absolwentka OSM II st. w Przemyślu w klasie skrzypiec, a także PSM II st. w klasie śpiewu. W 2013 r. ukończyła z wyróżnieniem Akademię Muzyczną w Krakowie na wydziale wokalno – aktorskim w klasie śpiewu. Swój warsztat wokalny doskonali na licznych kursach pod kierunkiem znakomitych profesorów. 

Artystka koncertowała z Orkiestrami Filharmonii Rzeszowskiej, Krakowskiej, Wrocławskiej i Lubelskiej, Zakopiańską Orkiestrą Klimatyczną, Orkiestrą Św. Maurycego, Capellą Thoruniensis oraz Przemyską Orkiestrą Kameralną.

W 2010 r. zadebiutowała w koncertowym wykonaniu Parsifala Richarda Wagnera, pod batutą Gabriela Chmury jako jedna z Kobiet Kwiatów. Od 2014 r. współpracuje  z Teatrem Muzycznym „IWIA”, gdzie występuje w spektaklach i rewiach operetkowych.

MDK Rawa Mazowiecka
Jatki Miejskie przy ul. Mickiewicza 11 Rawa Mazowiecka 96-200
Łukasik EventScheduled OfflineEventAttendanceMode