Muzyczna Jatka: Uśmiechaj się do każdej chwili... 


Jatki Miejskie, ul. Mickiewicza 11

2022-05-09 Dodaj do kalendarza

Najpiękniejsze piosenki Anny German 

To nasza propozycja na majową Muzyczną Jatkę. Równie piękne będzie ich wykonanie, bo doskonale znamy już parę, która je zaprezentuje. Zaśpiewa dla nas Joanna Rolewska-Kowalczyk, a akompaniował będzie jej mąż Szymon Kowalczyk. Para oczarowała nas w ubiegłym roku cudownym koncertem swoich ulubionych piosenek podczas jednego z letnich, plenerowych koncertów na zielonym placu przy MDK. Piosenki Anny German w ich wykonaniu można było natomiast usłyszeć w ramach cyklu "Koncerty w rawskiej farze". Pani Joanna doskonale czuje się w tym repertuarze. Ma głos zbliżony do wokalu znanej artystki. Tym bardziej zachęcamy, by popołudnie 18 maja spędzić właśnie z nami. 

Muzyczna Jatka - Uśmiechaj się do każdej chwili... Anna German

Środa, 18 maja, godz. 18:00, wstęp wolny

Jatki Miejskie, ul. Mickiewicza 11 w Rawie Mazowieckiej 

Niezmiennie serdecznie zapraszamy wspólnie z Muzeum Ziemi Rawskiej.

Joanna Rolewska-Kowalczyk - śpiewaczka, sopranistka o niezwykłym głosie. Swoją przygodę ze śpiewem rozpoczęła w wieku 8 lat, kiedy to śpiewała w kościele. Następnie ukończyła szkołę muzyczną I i II stopnia. Uczestniczyła w warsztatach wokalnych u Elżbiety Zapendowskiej i bułgarskiego tenora Kaudi'ego Kaudov'a oraz Dariusza Stachury. Jej głos do złudzenia przypomina głos Anny German. Jest specjalistką w wykonywaniu jej utworów. Wielokrotnie wygrywała dedykowane piosenkarce konkursy i festiwale. W 2015 r. współpracowała z Teatrem Sabat w Warszawie, gdzie grała główną rolę w spektaklu "Pokochaj German". Jej niezwykły głos uświetnił wiele uroczystości kościelnych, a repertuar jest niebywale szeroki.

Szymon Kowalczykmuzyk, organista, nauczyciel śpiewu, realizator dźwięku. Absolwent Salezjańskiej Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej II stopnia w Lutomiersku. W murach każdego kościoła jego muzyka brzmi niepowtarzalnie, oryginalnie i nigdy tak samo. Wkładając nie tylko swoją wiedzę, technikę, ale przede wszystkim serce do muzyki, potrafi wyrażać każde emocje. Jego wykonania i głos poruszają nawet tych, którzy są obojętni muzycznie. Swoją muzyką uświetnił kilkaset uroczystości.

----------------------------------------------------------------

Anna Wiktoria German-Tucholska – polska piosenkarka i kompozytorka, aktorka, z wykształcenia geolog. Laureatka festiwali m.in. w Monte Carlo, Bratysławie, Neapolu, Cannes, Sopocie, Opolu, Kołobrzegu, Zielonej Górze. Była pierwszą Polką, która wystąpiła w San Remo.

 

 

MDK Rawa Mazowiecka
Jatki Miejskie, ul. Mickiewicza 11 Rawa Mazowiecka 96-200
Rolewska Kowalczyk EventScheduled OfflineEventAttendanceMode