Kulturalne Lato 2019

2019-06-10

Wspólnie z Burmistrzem Miasta Piotrem Irlą zachęcamy do skorzystania z propozycji Miejskiego Domu Kultury na okres lata 2019.    

KULTURALNE LATO 2019/mdkrawa.pl

Wakacje z Miejskim Domem Kultury to zawsze znakomity wybór, przypominamy o tym, ponieważ za chwilę kolejna porcja wrażeń, za które odpowiada rawski MDK w najbardziej gorącym okresie w roku.

Oprócz warsztatów, które są rdzeniem letniej oferty kulturalnej sygnowanej naszym skromnym logo (a o nich dowiemy się co nieco w drugiej części tego info), w programie wakacyjnym pojawią się wydarzenia skierowane do każdej z grup wiekowych. Każdy więc ma szansę znaleźć coś dla siebie.

Nasze miasto nawiedzać będą na pewno dziecięce teatrzyki, wprowadzą nas one w tajemniczy teatralny świat pełen zdumień, nieoczekiwanych zwrotów akcji i spełniających się marzeń. Już na początku naszej przygody z latem- w ramach ArtPikniku, wydarzenia inaugurującego wakacje z MDK- wszystkie dzieci będą mogły przekroczyć próg świata kapitana Haka. Kim jest ta postać? Bohaterem, czy złoczyńcą, kolekcjonerem przygód, czy niesfornym czarnym charakterem? Oto ważne pytania, na które dzieci i młodzież będą mogli odnaleźć odpowiedź w spektaklu pt. „Przygody Kapitana Haka”. I w ten oto sposób 29 czerwca powitamy lato. Oprócz tej opowieści wiele innych atrakcji- animacje plastyczne, zabawy i konkursy.

Na kolejną, teatralną opowieść będziemy czekać dwa tygodnie- 13 lipca w sali widowiskowej MDK poznamy ponadczasową historię pt. „Mały Książę”, fani tej książki na pewno nie będą zawiedzeni. Letnia Scena Teatralna zamilknie na niedługo, by w sierpniu znów się przebudzić, wtedy to w akcie trzecim teatralnych wrażeń zamknięta zostanie kolejna historia, która nosi tytuł „Księżniczka Rosa i Klimek”. 10 sierpnia poznamy koleje losu baśniowych bohaterów.

W wakacyjnym menu Miejskiego Domu Kultury znalazły się też filmy z dreszczykiem, zawsze cieszące się dużym powodzeniem. Pierwszy z nich postara się rzucić na nas cień strachu już 5 lipca, a będzie to film pt. „Nocne istoty”. Brzmi nieźle, prawda?

Druga odsłona przerażających opowieści przeniesie nas w złowrogi wymiar, znajdujący się gdzieś pomiędzy światem żywych i tych, którzy znają gorzki smak śmierci- „Przebudzenie dusz” to horror, który nie pozwoli ci zasnąć.

            Ale upalny wakacyjny odjazd z MDK to nie tylko warsztaty artystyczne, teatrzyki i filmy grozy, to również koncerty, dla mniejszych i większych, a na pewno dla tych, którzy uważają się za koneserów tej artystycznej rzeczywistości.

Na pewno warto pojawić się na imprezie, wykraczającej poza granice rawskiego powiatu, a nawet województwa i kraju! Mowa oczywiście o Międzynarodowych Spotkaniach Folklorystycznych, w ramach których zaprezentują się ekipy z Serbii, Białorusi i Polski. 14 lipca przeniesieni zostaniemy niemal w tym samym momencie do różnych zakątków naszego globu- stanie się to dzięki hipnotycznej muzyce źródeł i przepięknym, wielobarwnym strojom, a nade wszystko charyzmie tancerzy.

Ledwie przekroczymy próg sierpnia, a przywita nas koncert rodziny Kaczmarków. Słynna rodzina zaprezentuje w MDK-u wielkie operetkowe hity, a może i nie tylko, nawet jeśli repertuar nas nie zaskoczy, to na pewno wprawi nas w osłupienie wysoki poziom tego wydarzenia, warto więc przybyć i rozkoszować się muzyką, która łagodzi obyczaje.

Chwilę później porwie nas wir muzyki rawskiego regionu, koncert niepowtarzalny pełen humoru i inspiracji także kulinarnych i rękodzielniczych. „Raz Na Ludowo” to impreza, która cieszy się niesłabnącym powodzeniem od wielu lat, a 18 sierpnia następna odsłona tego eventu, ponownie zanurzymy się w muzyce naszych przodków.

Tydzień później, a więc 24 sierpnia, Rawa Mazowiecka odda głos zbuntowanym, młodym muzykom, którzy opowiedzą nam o blaskach i cieniach naszego życia- Rawa Gra Rap, już po raz XI! Nad zalewem, tuż obok hali sportowej „Tatar”.

Lecz wakacje  z Miejskim Domem Kultury to przede wszystkim warsztaty artystyczne, które wywołają uśmiech u każdego, kto tylko zechce wziąć w nich udział. I po raz kolejny zostaną przeprowadzone w lipcu.

Królową artystycznych wyzwań będzie tym razem plastyka, zajęcia będą trwały przez cały miesiąc i ukażą różnorodne oblicze. W pierwszym tygodniu dzieci od lat 6-ciu zanurzą się w świat „Morskich opowieści.”, a gdy ten się zakończy, uczestnicy animacji plastycznych zmierzą się z kolejnym tematem, będzie nim „Tajemniczy ogród”.

Najwytrwalsi zapewne zechcą kontynuować swoją przygodę z tym rodzajem animacji, by poznać tajniki niezwykłej ceramiki i wykonać pod czujnym okiem animatora cieszące oko rękodzieło- arcydzieło. Może to będzie kwiatowy pejzaż albo niecodzienny symbol szczęścia lub może jeszcze coś innego?

Dla wszystkich spragnionych tanecznych wrażeń również mamy doskonałą wiadomość- w grafiku letniego rozkładu jazdy MDK-u znajdzie się także coś dla was. Na wakacyjne rytmy zapraszamy małych i większych tancerzy, początkujących i tych, którzy dobrze czują się na parkiecie, dzieci od lat 6-ciu w naszej sali tanecznej na pewno odpoczną od wakacyjnej nudy. Taniec przecież to samo zdrowie!

Co jeszcze rawski MDK zaoferuje młodym artystom? Otóż na tej palecie atrakcji znalazły się także warsztaty teatralne, a więc animacje dla odważnych, z których będą mogli skorzystać dzieci i młodzież, i to nie tylko aktorzy. Zajęcia dla dzieci potrwają przez dwa tygodnie, a noszą one tytuł „Zabawa w teatr”. Młodzież zaś będzie mogła z nich skorzystać w ostatnim akordzie lipca, ostatni tydzień teatralnych zmagań przeprowadzony będzie pod hasłem „Teatralna Formuła 1”. 

Oto nasza wakacyjna oferta kulturalna, zainteresowani?

 

 

 

 

 

 

 

 

      

MDK Rawa Mazowiecka
MDK Rawa Mazowiecka Rawa Mazowiecka 96-200
EventScheduled OfflineEventAttendanceMode