Październikowe Kino Konesera: Strzępy

2023-09-24 Dodaj do kalendarza

Spokój w rodzinie Pateroków zostaje zburzony przez chorobę dziadka Gerarda

W swoim drugim fabularnym filmie ceniona dokumentalistka Beata Dzianowicz przygląda się dynamice rodzinnych relacji w obliczu diagnozy, jaką są pierwsze symptomy Alzheimera u jednego z jej członków. Powoduje to, że w harmonijnej codziennej rzeczywistości bohaterów pojawia się poważne pęknięcie. Postępująca choroba dziadka (nagrodzony za tę rolę w Gdyni Grzegorz Przybył), który zachowuje się coraz bardziej niepokojąco, łamie konwenanse i obowiązujące normy społeczne, uderza w pozostałych członków wielopokoleniowej rodziny. Ich pełne bliskości do tej pory relacje ulegają przewartościowaniu i zostają wystawione na poważną próbę.

Zapraszamy na październikowy seans w Kinie Konesera. Na dużym ekranie zobaczymy film "Strzępy". W rolach głównych zobaczymy Michała Żurawskiego, Grzegorza Przybyła i Agnieszkę Radzikowską.

Seans odbędzie się w poniedziałek, 2 października, godz. 18.30

Bilet - 15 zł

 

Kilka słów o filmie

Paterokowie to kochająca się wielopokoleniowa rodzina. Mieszkają na Śląsku, prowadzą spokojne życie i cieszą się wspólnie spędzanymi chwilami. W tej harmonijnej rzeczywistości nagle pojawia się pęknięcie. Gerard zaczyna dziwnie się zachowywać, ma problemy z pamięcią, łamie normy i konwenanse. Okazuje się, że to pierwsze symptomy Alzheimera. Choroba szybko postępuje. Mężczyzna staje się nieobliczalny i coraz mniej przypomina siebie. Bliscy robią wszystko, by mu pomóc, ale z czasem i oni zaczynają „chorować”. Łączące ich relacje zostają wystawione na próbę. Na światło dziennie wychodzą skrywane napięcia, sekrety i pretensje. Adam staje przed dylematem – życie pod jednym dachem z chorym ojcem czy zadbanie o dobro żony i córki. Jaką decyzję podejmie? Jak bardzo Alzheimer zmieni życie Pateroków? Czy podrze je na strzępy?