Grudniowe Kino Konesera - Dolina Bogów

2022-11-23

Jakie tajemnice skrywa mityczna ziemia Navajo?

Artystyczna uczta wykraczająca poza tradycyjny obraz filmowy. Splata ze sobą trzy wątki narracyjne, które prowokują widza do własnych interpretacji. Zapraszamy na grudniowy seans w Kinie Konesera! Na dużym ekranie zobaczymy film Lecha Majewskiego "Dolina Bogów".

Poznacie legendę Indian Navajo o bogach zamkniętych w skałach doliny Valley of the Gods pełną bogatej symboliki i archetypów, historię najbogatszego człowieka globu Wesa Taurosa (w tej roli John Malkovich) oraz losy narratora filmu - Johna Ecasa (Josh Hartnett) - pisarza, który zmaga się z własnymi problemami.

Seans odbędzie się w poniedziałek, 5 grudnia, godz. 18.30

Bilet - tylko 10 zł. 

 

Kilka słów o filmie

Film splata ze sobą trzy wątki narracyjne. Pierwszy, archaiczna legenda Indian Navajo, opowiada o ich ziemi i bogach, którzy pod postacią skał-pomników zaludniają dolinę zwaną Valley of the Gods. Drugi jest historią najbogatszego człowieka, Wesa Taurosa, eksperymentującego na sobie możliwości, jakie daje nieograniczony pieniądz. Dotknięty osobistą tragedią, Tauros żyje w ukryciu przed światem i tylko od czasu do czasu ukazuje się publicznie, lecz tak naprawdę osobą, którą widzą postronni, jest jego sobowtór. Trzeci wątek jest historią narratora, Johna Ecasa, pisarza, który pracuje jako copywriter w firmie Taurosa. Jego nieposkromiona wyobraźnia "poprawia" rzeczywistość, przenosząc ją w świat fantazji. Po traumatycznym rozstaniu z żoną, szukając wyjścia z impasu, John zaczyna pisać biografię swego szefa i przyjmuje zaproszenie do jego posiadłości. W tym czasie firma Taurosa, eksploatująca rudę uranu, wykupuje Dolinę Bogów, aby drążyć tunele w świętej ziemi. Zburzony spokój przodków Navajo sprawia, iż skały rodzą mściciela…