Styczniowe Kino Konesera on-line

2021-01-02 Dodaj do kalendarza

Darmowy film do obejrzenia w domu 

Grażyna Szapołowska, Bogusław Linda, Jan Nowicki, Jan Englert, Jerzy Trela, Olgierd Łukaszewicz, Jerzy Bińczycki, Maria Gładkowska... Czy film z takimi nazwiskami może być słaby? Różnie pewnie bywa, wszystko jest możliwe, jednak chciałbym zachęcić Państwa do obejrzenia jednego z moich ulubionych filmów polskich. Muzykę stworzył Jerzy Satanowski, a zdjęcia są dziełem Piotra Sobocińskiego. Całość wyreżyserował w 1986 roku Filip Bajon.

Zrekonstruowany cyfrowo film dostępny jest na kanale Studia Filmowego TOR na Youtube. Aby go obejrzeć, wystarczy kliknąć w poniższy link

--> MAGNAT

Film MAGNAT to historia rodu von Teuss oparta luźno na prawdziwych dziejach książąt pszczyńskich Hochberg von Pless. Rzecz rozgrywa się w latach 1900 – 1939. Bogusłąw Linda otrzymał nagrodę za najlepszą rolę męską na festiwalu w Gdyni za rolę Bolka, a Maria Gładkowska za rolę Daisy - Nagrodę im. Zbyszka Cybulskiego. Długa saga rodu von Teuss naprawdę nie nudzi, a scena z Grażyną Szapołowską, Bogusławem Lindą i makiem stała się niemalże kultowa.

Bardzo jestem ciekawy, jak ocenicie ten film. Przypominam o nieustającym konkursie na recenzję filmową. Szczerze zachęcam.

Wojciech Kubicki