Jan Łuczyński - Ogrody wspomnień

2020-11-19

Zapraszamy na wernisaż on-line

W związku z ponownym zamknięciem placówek kulturalnych, wracamy do sprawdzonego już wiosną pomysłu wernisaży w wersji on-line. Bohaterem najbliższej wystawy, którą zaprezentujemy w sieci będzie JAN ŁUCZYŃSKI, a właściwie jego piękne obrazy. Pochodzący z Rawy Mazowieckiej utalentowany artysta był członkiem działającego przy naszej placówce Klubu AKTA. Wielokrotnie mieliśmy okazję prezentować jego prace w naszej mini galerii. Dlatego też w jubileuszowym roku naszego 35-lecia tego artysty po prostu zabraknąć nie mogło. 

W piątek, 20 listopada od godz. 19:00 na www.mdkrawa.pl oraz naszym kanale facebook'owym będziecie mogli zobaczyć prace pana Jana zebrane w cykl "Ogrody wspomnień". Polecamy i zapraszamy! 

 

Kilka słów od autora

Rawianin z urodzenia (rocznik 1960). Mimo że od ponad 30 lat nie mieszkam w Rawie, jestem z nią mocno związany rodzinnie i emocjonalnie.

Malowanie od zawsze było moją pasją, chociaż nie wyszło poza ramy malarstwa amatorskiego. Moja ulubiona technika to olej na płótnie, ostatnio także pastel olejny na kartonie. Próbuję sił w różnych gatunkach - od portretu przez pejzaż, po martwą naturę. Z jakim skutkiem? Pozostawiam to Państwa ocenie.

Moim niespełnionym dotychczas marzeniem jest namalowanie serii obrazów Rawy. Mam nawet tytuł! Byłby to cykl "Sto twarzy Rawy". Mam nadzieję, że pomysł ten kiedyś uda mi się zrealizować.

Zapraszam, 

Jan Łuczyński