Zapraszamy na Galę Noworoczną


sala widowiskowa MDK

2021-12-12 Dodaj do kalendarza

Wyjątkowi artyści i wyjątkowe utwory zapowiadają wyjątkowy wieczór. Poczujemy się, jak w wiedeńskiej filharmonii...

sobota, 8 stycznia 2022, godz. 18:00

W programie wieczoru znajdą się polki, walce oraz utwory wokalne z operetek Straussa i innych kompozytorów wiedeńskich. Zaśpiewają je dla rawskiej publiczności:

Katarzyna Zając-Caban – sopran. Pedagog w ZSM im. St. Moniuszki w Łodzi, gdzie prowadzi klasę śpiewu solowego. Obecnie pełni również funkcję Kierownika Wydziału. Od 2015 roku współpracuje jako solistka  z Fundacją Avangart, która jest organizatorem Mazurskiego Festiwalu Operowego  BELCANTO

W swoim repertuarze ma wiele pieśni, arie operowe, oratoryjne, musicalowe oraz partie w operetkach: Księżniczka Czardasza, Hrabina Marica E. Kálmána i Wesoła Wdówka F. Lehára.

Rafał Songan – baryton, wieloletni solista Teatru Wielkiego w Łodzi. Występował na całym świecie. Współpracuje z wieloma krajowymi orkiestrami filharmonicznymi i operowymi. Wykonuje repertuar operowy, operetkowy, musicalowy oraz światowe przeboje.

Solistom będzie towarzyszył na scenie zespół kameralny No-Net - połączenie aksamitnego brzmienia instrumentów smyczkowych - skrzypiec, altówek i wiolonczel oraz pięknej barwy instrumentów z grupy aerofonów dwustroikowych - oboju i fagotu.

W nazwie zespołu zawarte są dwie ważne informacje. Pierwsza, oczywista to nonet, którego nazwa wywodzi się od włoskiego słowa nona oznaczającego dziewięć, co stanowi liczbę muzyków w zespole. Druga zaś, bardziej ukryta wyraża chęć grania na żywo dla wytęsknionej publiczności, zamiast w Internecie jak w czasach pandemii.

Dziewięcioosobowy zespół instrumentalny tworzą wybitni muzycy wywodzący się z kulturalnej dumy województwa łódzkiego tzn. Orkiestry Symfonicznej Filharmonii Łódzkiej im. A. Rubinsteina. Jednocześnie jest to grupa przyjaciół, których łączy pasja wspólnego muzykowania. 

Zespół No-Net tworzą:

- skrzypce: Małgorzata Korpysz-Owczarek, Joanna Góras, Alicja Pejska

- altówka: Mirosław Pejski, Jadwiga Domińczyk-Kuzan

- wiolonczela: Jolanta Żebrowska, Ewa Monkiewicz

- obój: Kamil Kuc

- fagot: Michał Owczarek

 

Cena biletu na koncert - 30 zł. O wejściówki pytajcie w kasie. 

MDK Rawa Mazowiecka
sala widowiskowa MDK Rawa Mazowiecka 96-200
no-net EventScheduled OfflineEventAttendanceMode