Dzień Dziecka z MDK w sieci 

2020-05-28 Dodaj do kalendarza

Dzień Dziecka będziemy w tym roku świętować on-line!

Wspólnie z burmistrzem Rawy Mazowieckiej Piotrem Irlą zapraszamy milusińskich, ale i dorosłych. W końcu podobno w każdym z nas drzemie wewnętrzne dziecko! ;) 

Dzień zaczniemy od zabawy z Chasem z "Psiego patrolu". Bohater popularnej animacji będzie pomocnikiem iluzjonisty Damiano! Magik specjalizuje się w występach dla dzieci. W jego show znajdują się sztuczki uwielbiane przez najmłodszych,  m.in.: połykanie balonów, znikające gąbczaki, malowanie kolorowanki czarodziejską różdżką oraz wiele innych. Występ utrzymany jest w atmosferze z dużą ilością sytuacyjnych gagów i żartów. 

Później zaproponujemy Wam mądry spektakl o polubieniu siebie - "Brzydkie kaczątko". Aktorzy będą zachęcać młodych widzów, by nie oceniać innych wyłącznie po wyglądzie zewnętrznym, ubiorze czy bogactwie. Nie powinniśmy krzywdzić innych, ale dać im szansę na to, by mogli stać się szczęśliwi i wartościowi.  Bohaterami spektaklu są różne zwierzęta z gospodarstwa domowego.

Na koniec dnia porozmawiamy o ekologii. "Zielony Kopciuszek" to spektakl muzyczny o charakterze bajki ekologicznej – przypomina najmłodszym jak ważny jest szacunek wobec przyrody, a także uczy jak o nią dbać. Utrwala i poszerza wiedzę na temat zasad segregacji odpadów i znaczenia właściwego gospodarowania odpadami. Ponadto spektakl podkreśla, jak ważna jest ochrona powietrza. Ukazuje negatywne skutki palenia śmieci, ogrzewania domów węglem i dużej ilości spalin samochodowych. Zachęca do walki z problemem zanieczyszczeń powietrza. Przedstawienie adresowane jest do dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym (3-11 lat).

Będziemy mieć dla Was także wyjątkową niespodziankę! Na ukończeniu jest „Rawska kolorowanka”. Karty nawiązujące do działalności naszej placówki, ale i historii miasta będzie można pobrać z naszej strony i wydrukować w domu

 

Program „Dnia Dziecka w sieci”

(całe wydarzenie będzie miało miejsce na facebook’owym profilu MDK!)

godz. 10.00 – Pokaz magii z Chasem – Teatr Forma

godz. 12.00 – życzenia od burmistrza Rawy Mazowieckiej Piotra Irli, który objął wydarzenie honorowym patronatem

godz. 14.00 – Brzydkie kaczątko – Teatr Forma

godz. 18.00 – Zielony Kopciuszek – Teatr Kultureska


Warning: A non-numeric value encountered in /home/mdkrawa/ftp/2017/wp-content/themes/mdkrawa/functions.php on line 756