Rawskie Etno Chwile


MDK Rawa Mazowiecka

2021-03-23

Niezmiernie miło nam poinformować, że otrzymaliśmy dofinansowanie na realizację projektu „Rawskie Etno Chwile”!

Dofinansowanie pochodzi ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu w ramach programu Narodowego Centrum Kultury „EtnoPolska 2021”.

Głównym założeniem projektu jest ukazanie dzieciom, młodzieży i dorosłym bogactwa tkwiącego w kulturze, zwyczajach i tradycjach regionu rawskiego. Będziemy zachęcać do aktywnego udziału w różnych formach warsztatowych i pokazowych. W ramach realizacji projektu zaproponujemy cykl warsztatów artystycznych, w tym:

- warsztaty rękodzieła artystycznego z twórcami ludowymi (będziemy uczyć się robić palmy wielkanocne, ozdabiać pisanki, wykonamy ozdoby z papieru – kwiaty i pająki);

- warsztaty „Wycinanka Rawska”,

- warsztaty tkackie „Tkanina Rawska”,

- warsztaty ze śpiewu ludowego,

- warsztaty tańca ludowego,

- warsztaty instrumentalne.

Część zajęć ze względu na obecną sytuację zrealizujemy w formule on-line. Zachęcamy do śledzenia naszych profili społecznościowych, gdzie na bieżąco będą publikowane tematyczne materiały. 

Zajęciom warsztatowym towarzyszyć będą prelekcje, wystawy i pokazy multimedialne. Podsumowaniem projektu będzie impreza plenerowa z udziałem profesjonalnego zespołu Pieśni i Tańca z regionu rawsko-opoczyńskiego oraz grup i zespołów śpiewaczych. Imprezie także towarzyszyć będą warsztaty artystyczne, prezentacja wiosek tematycznych, wystawy, zabawy i konkursy. Planujemy ją na początku lipca.

 

Naszym partnerem w realizacji projektu „Rawskie Etno Chwile” jest Muzeum Ziemi Rawskiej.


Warning: A non-numeric value encountered in /home/mdkrawa/ftp/2017/wp-content/themes/mdkrawa/functions.php on line 756

MDK Rawa MazowieckaMinisterstwo Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu
MDK Rawa Mazowiecka Rawa Mazowiecka 96-200
EventScheduled OfflineEventAttendanceMode