Rawskie Dni Muzyki Klasycznej Parafia NP NMP

2021-08-30 Dodaj do kalendarza

Perły muzyki sakralnej 

Dni Muzyki Klasycznej to dwudniowe święto nie tylko melomanów, ale tych wszystkich, którzy uwielbiają słuchać muzyki na najwyższym poziomie. RDMK to wydarzenie, które takie doznania oferuje, a jego kolejna odsłona - jak zwykle we wrześniu. 

Baryton Andrzej Bator zaśpiewa w niedzielny wieczór w najstarszej rawskiej świątyni. Gospodarzem drugiego koncertu w ramach Rawskich Dni Muzyki Klasycznej tradycyjnie już będzie Parafia Niepokalanego Poczęcia NMP w Rawie Mazowieckiej. 

26 września, godz. 19.00, wstęp wolny 

Andrzej Bator określany jest barytonem Ameryki, Australii i Europy.

Absolwent Akademii Muzycznej im. Fryderyka Chopina w Warszawie, wychowanek legendarnej Miry Zimińskiej-Sygietyńskiej. Z Zespołem Pieśni i Tańca "Mazowsze" występował w latach 70. Artysta doskonalił sztukę wokalną pod kierunkiem gwiazd Metropolitan Opera i La Scali, m.in. Evengeliny Colon i Bruno Pola. W 1985 roku debiutował w USA w Teatrze Stamford Ct. partią Komandora w operze W.A. Mozarta "Don Giovanni". W Nowym Jorku koncertował także z prof. Tadeuszem Sadłowskiem - wielkim pianistą polskiego pochodzenia. Pola Negri - światowej sławy aktorka Hollywood była admiratorką talentu Tadeusza Sadłowskiego, a Andrzej Bator miał przyjemność zaśpiewać dla niej m.in. "Polskie kwiaty", "Tango Notturno".

Najważniejsze wydarzenia muzyczne z udziałem artysty to m.in.: Galowy Koncert 10-lecia Pontyfikatu Jana Pawła II w Katedrze św. Patryka w Nowym Jorku (1988), Galowy Koncert 500-lecia odkrycia Ameryki w Teatrze Del Barrio w Nowym Jorku (1992), Galowy Koncert w ONZ dla ambasadorów z całego świata (1992), koncert w Londynie (Instytut Generała Sikorskiego) podczas uroczystości odsłonięcia portretu Królowej Matki namalowanego przez słynną artystkę Barbarę Hamilton (2002).