Rawskie Dni Muzyki Klasycznej MDK

2020-09-14 Dodaj do kalendarza

Dni Muzyki Klasycznej to dwudniowe święto nie tylko melomanów, ale tych wszystkich, którzy uwielbiają słuchać muzyki na najwyższym poziomie. RDMK to wydarzenie, które takie doznania oferuje, a jego kolejna odsłona - jak zwykle we wrześniu. Zapraszamy!

Trio klasycznie i z werwą - to propozycja sobotniego koncertu w sali widowiskowej Miejskiego Domu Kultury.

26 września, godz. 18:00

Na naszej scenie wystąpi właśnie trio. Uroczej sopranistce towarzyszyć będzie dwóch instrumentalistów - pianista i skrzypek. Patrycja Krzeszowska-Kubit (sopran) i Marcin Kawczyński (fortepian) – artyści Teatru Wielkiego w Łodzi - posiadają szczególną umiejętność wprowadzenia widza-słuchacza w nastrój, jaki dyktuje ich interpretacja dzieła. Sprawiają, że poddajemy się urokowi słowa i dźwięku, ulegamy czarowi prezentowanej kompozycji. Tym razem muzycznie będzie ich wspierał Janusz Łuczak (skrzypce).

Koncert w Rawie Mazowieckiej podzielony został na dwie części. W operetkowej - publiczność wysłucha m.in. takich znanych utworów, jak Czardasz Montiego czy Usta milczą, dusza śpiewa Lehara. W drugiej części spotkania przeniesiemy się na początek XX wieku, gdy królowały takie przeboje, jak "Na pierwszy znak". Nie możecie przegapić tego wydarzenia!

Bilety dostępne w kasie od wtorku, 15 września (od godz. 9.00). Zapraszamy!

Koszt pojedynczej wejściówki - 20 zł.

*Uwaga! Nadal pracujemy w reżimie sanitarnym. Każdy widz przed wejściem na salę będzie miał mierzoną temperaturę. Konieczne będzie również wypełnienie ankiety z Waszymi danymi (można to zrobić pobierając ją z naszej strony /wydrukuj, wypełnij, przynieś/ - patrz załącznik na dole lub na miejscu w holu MDK).

MDK Rawa Mazowiecka