Rawska Jesień Jazzowa Krzysztof Ścierański New Quartet


sala widowiskowa MDK

2016-11-19 Dodaj do kalendarza

19.11.2016r. godz:18.00 -
KRZYSZTOF ŚCIERAŃSKI NEW QUARTET
KRZYSZTOF ŚCIERAŃSKI - gitara basowa
KRZYSZTOF JAKUBEK - instrument klawiszowy
MICHAŁ KOBOJEK - saksofon
PRZEMEK KUCZYŃSKI - perkusja

Krzysztof Ścierański jest od dwudziestu lat najlepszym polskim basistą, co
potwierdza doroczny ranking miesięcznika Jazz Forum. Króluje tam, w swojej kategorii, chyba od zawsze. Jego solowe koncerty to dawka niesamowitej energii, ciepła, wrażliwości, właściwie poezji basowej. Dla każdego, kto choć raz był świadkiem jego występu, świat nigdy nie będzie już wyglądał jak przedtem. Urzeka osobowością i szczerością . Trudno powiedzieć, że gra - on maluje swoje utwory. To określenie doskonale oddaje klimat i subtelną jakość doznań z tym związanych. Jako kompozytor, ma umiejętność ciągłego
przetwarzania swojej muzyki, przez co jest ona ciągle żywa, zaskakująca oryginalnością.

Część kompozycji Ścierańskiego stała się kanonami naszej muzyki rozrywkowej. „Jak ołów" oraz „Brzydcy" (to przeboje wyśpiewane przez Grażynę Łobaszewską).Również w repertuarze Ewy Bem znalazła się jego kompozycja „Pomidory". Marek Bałata, Kuba Badach, Agnieszka Hekiert - to kolejni wokaliści goszczący na jego płytach.
Krzysztof jest niekwestionowanym autorytetem dla wielu, nie tylko polskich, muzyków a zwłaszcza basistów. Techniki, które wprowadził w grze na basie elektrycznym, budzą podziw i inspirują do ćwiczeń i poszukiwań.

Bilet 10zł.

 

sala widowiskowa MDK Rawa Mazowiecka 96-200
EventScheduled OfflineEventAttendanceMode