Muzyczna Jatka: Tylko miłość


MIEJSKIE JATKI, UL. MICKIEWICZA 11

2022-09-07 Dodaj do kalendarza

Po wakacyjnej przerwie wznawiamy cykl pod hasłem "Muzyczna Jatka"

We wrześniu proponujemy wyjątkowy koncert złożony z piosenek z pogranicza poezji śpiewanej, piosenki literackiej i aktorskiej interpretacji piosenki Agnieszki Osieckiej, Wojciecha Młynarskiego, Jeremiego Przybory i innych.

Muzyczna Jatka - Tylko miłość...

Środa, 14 września, godz. 18:00, wstęp wolny

Jatki Miejskie, ul. Mickiewicza 11 w Rawie Mazowieckiej 

SZPETNI – to projekt artystyczny wokalisty Dawida Mika i pianisty Filipa Kota, działający na pograniczu piosenki literackiej, poezji śpiewanej i aktorskiej interpretacji piosenki. Artyści to laureaci licznych nagród, w tym najważniejszych wyróżnień w swojej dziedzinie – m.in.: I nagrody na 66. i 67. Ogólnopolskim Konkursie Recytatorskim w Turnieju Poezji Śpiewanej we Włocławku (2021, 2022). 

Za pomocą poezji i muzyki artyści budują niepowtarzalny klimat koncertów, który zachwyca i wzrusza najbardziej wymagających widzów. Współtworzą kameralny, studencki teatr literacki – Najmniejszą Scenę Świata w Tarnowie. Swoje doświadczenie nabywali koncertując na dużych scenach i w kameralnych salach, wykonując już ponad 250 koncertów!

“Tylko miłość” to koncert złożony z różnorodnych piosenek literackich. Od utworów pełnych wdzięku i humoru po liryczne i nastrojowe piosenki Agnieszki Osieckiej, Jeremiego Przybory, Wojciecha Młynarskiego czy Marka Grechuty. Całość dopełniają recytacje monologów oraz anegdoty o autorach, utworach i czasach, w których powstały.

W programie usłyszymy m.in.: Miłość w Portofino, Okularnicy, Szpetni czterdziestoletni, Przedostatni walc, Miłość biuralisty, W dzikie wino zaplątani, Już kąpiesz się nie dla mnie, Tak jak malował pan Chagall, Piosenka Starych Kochanków.

Niezmiennie zapraszamy wspólnie z Muzeum Ziemi Rawskiej. Cykl wpisuje się w projekt realizowany w ramach miejskiego Budżetu Obywatelskiego 2022.

MDK Rawa Mazowiecka
MIEJSKIE JATKI, UL. MICKIEWICZA 11 Rawa Mazowiecka 96-200
Dawid Mika, Filip Kot EventScheduled OfflineEventAttendanceMode