Na Muzyczną Jatkę zapraszamy do MDK!!


Miejski Dom Kultury

2022-01-13 Dodaj do kalendarza

Zaśpiewajcie z nami najpiękniejsze kolędy!

UWAGA! Ze względu na reżim sanitarny, dla komfortu i większego bezpieczeństwa wszystkich gości - styczniowa Muzyczna Jatka odbędzie się w Miejskim Domu Kultury. Koncert rozpoczniemy kwadrans później, niż to pierwotnie planowaliśmy - o godz. 18:15. Damy w ten sposób czas osobom, które nie wiedziały o zmianie miejsca koncertu i wybiorą się na niego do Jatek Miejskich. Zapraszamy serdecznie! Wstęp oczywiście pozostaje wolny!

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Wspólnie z Muzeum Ziemi Rawskiej zapraszamy na pierwszą w tym roku "Muzyczną Jatkę".  Będziemy wspólnie kolędować, a najpiękniejsze świąteczne utwory zaintonuje zespół BELFERBAND

Dobrze znaną już rawskiej publiczności grupę tworzą nauczyciele muzyki. Zespół występuje w składzie: Monika Mierzejewska, Danuta Dębska, Elżbieta Klimczak oraz Grzegorz Klimczak. Solistom będzie akompaniował Łukasz Ludwicki. 

Mini koncert odbędzie się w Jatkach Miejskich (ul. Mickiewicza 11). Start: godz. 18:00. Wstęp wolny. 

Kolęda to pieśń, która w swoim założeniu nawiązuje do wydarzeń religijnych z okresu Bożego Narodzenia. Jej obecność podczas Wigilii wywodzi się z tradycji ludowej i stanowi jeden z najważniejszych bożonarodzeniowych symboli. 

Przez lata liczba kolęd w polskiej tradycji sukcesywnie wzrastała, przez co dzisiaj można swobodnie wybierać te, które najbardziej trafiają w nasze gusta. Według wierzeń, najstarsza polska kolęda pochodzi z 1424 roku i zaczyna się od słów Zdrow bądź, krolu anjelski.  

Nieco inaczej jest w przypadku pastorałki. Tu, oprócz wydarzeń religijnych, podkreślana jest także warstwa obyczajowa świąt. Pastorałka ma też zwykle wesoły, dynamiczny i zachęcający do wspólnej celebracji charakter. 

MDK Rawa Mazowiecka
Miejski Dom Kultury Rawa Mazowiecka 96-200
BELFERband EventScheduled OfflineEventAttendanceMode