Lato z muzyką Koncert na głos i fortepian

2016-08-07 Dodaj do kalendarza

Miłośników muzyki poważnej zapraszamy 7.08.2016 roku o godz:18.00 do sali widowiskowej na koncert młodych talentów - Caroline Taylor (Wielka Brytania) - sopran liryczny oraz Jana Jakuba Gutkowskiego (Polska) - fortepian. Obydwoje studiują w Wielkiej Brytanii, mają już na swoim koncie udane projekty muzyczny, ale jest to pierwszy występ zagraniczny dla Caroline. Kuba prezentował się już w Rawie podczas koncertu MŁODZI NA POWAŻNIE kilka lat temu. W programie usłyszymy znane i mniej znane utwory - między innymi Gounoda, Cavalli, Lehara, Mozarta, Dvoraka, Pucciniego. Wstęp bezpłatny.

Kilka słów o artystach

Sopran Caroline Taylor rozpocznie studia magisterskie na kierunku wokalno-operowym jako stypendystka Królewskiego Północnego Konserwatorium Muzycznego w Manchesterze we wrześniu 2016 roku gdzie będzie studentką Louise Winter; posiada tytuł licencjacki Uniwersytetu St Andrews z języków francuskiego, włoskiego i hiszpańskiego. Jej obecnym nauczycielem śpiewu jest Anthony Roden.

Caroline zadebiutowała w 2012 roku jako solistka w Sinfonia Antarctica Vaughan'a Williams'a. Wystąpiła również jako solistka z Anstruther Philharmonic Society w Glorii Vivaldiego i z Kellie Consort w Mszy h-moll J.S.Bacha; w przyszłym sezonie Caroline zaśpiewa role Anioła w Jepthcie Handla z St Andrews Chorus. Pośród jej ról operowych znajdują sie Guwernantka w The Turn of the Screw i Panna Wordsworth w Albert Herring Benjamina Brittena; Coridon w Acis i Galatea Haendla (Byre Opera); Yum-Yum w Mikado Sullivan'a (Southampton Operatic Society); i Mabel w The Pirates of Penzance Sullivan'a (University of St Andrews Gilbert and Sullivan Society). Przyszłe występy to miedzy innymi recitale solowe w Manchesterze i Edynburgu.

Pianista Jan Jakub Gutkowski uczył się gry na fortepianie u Richarda Beauchampa i Johna Camerona w St Mary's Music School w Edynburgu. Po ukończeniu szkoły studiował klawesyn z Carole Cerasi w Królewskiej Akademii Muzycznej w Londynie gdzie w 2013 roku zdobył nagrodę Nancy Nuttall Early Music Prize.
Jako klawesynista Kuba współpracował z wieloma dyrygentami, wykonując miedzy innymi ‘Msze h-moll' J.S.Bacha, ‘Requiem' Mozarta i ‘Dixit Dominus' Haendla.
Obecnie na trzecim roku studiów licencjackich na kierunku filozofii uniwersytetu w
St Andrews, Kuba jest również członkiem grupy jazzowej St Andrews Fusion.

MDK Rawa Mazowiecka Rawa Mazowiecka 96-200
EventScheduled OfflineEventAttendanceMode