Kino Konesera - nowy termin!!

2020-09-23 Dodaj do kalendarza

Obrazy van Gohga na ekranie!

Poważna awaria prądu w całym powiecie przerwała zaplanowany na 5 października seans filmu "Twój Vincent". Październikowe Kino Konesera przesuwamy na 12 października. UWAGA! - zakupione bilety nie tracą ważności. Seans rozpocznie się o godz. 18.30. Zapraszamy!! 

-------------------------------------------------------------------------------------------

W październikowej odsłonie Kina Konesera mamy dla Was wyjątkową filmową gratkę. Na dużym ekranie zobaczymy pierwszą pełnometrażową animację malarską. Film "Twój Vincent", który swoją premierę miał w połowie 2017 roku, zachwycił widzów na całym świecie. 

Każda z 65 000 klatek filmu została ręcznie namalowana. Po ukończeniu zdjęć z udziałem aktorów wyświetlano na płótnie pojedyncze kadry, które  sztab malarzy odmalowywał właśnie klatka po klatce. W projekcie wzięło udział 125 zawodowych malarzy. Twórcom dzieła (Dorota Kobiela, Hugh Welchman) chodziło o to, aby świat znany z obrazów van Gogha jak najbardziej przekonująco ożywić na ekranie. 

Seans odbędzie się w poniedziałek, 5 października, godz. 18.30

Bilet – tylko 10 zł. 

W sprzedaży nadal mamy filmowe karnety. Koszt zakupu takiego karnetu - do wykorzystania na 12 filmów - wynosi 100 zł.

 

Kilka słów o filmie

27 lipca 1890 roku. Szczupła postać idzie po zmierzchu chwiejnym krokiem senną ulicą francuskiego miasteczka Auvers. Mężczyzna przyciska dłonie do świeżej rany postrzałowej, z której sączy się krew. To Vincent van Gogh – wówczas mało jeszcze znany artysta, dziś uznawany za malarza światowej sławy. O jego tragicznej śmierci wiadomo od dawna, jednak nadal nie jest jasne, jak i dlaczego doszło do śmiertelnego postrzału. "Twój Vincent" opowiada właśnie tę historię, odkrywa okoliczności tajemniczej śmierci artysty. Czy na pewno popełnił samobójstwo? Co się wydarzyło przez 6 tygodni od ostatniego listu van Gogha, w którym pisał, że czuje się dobrze i jest zupełnie spokojny? Dowiedzcie się tego oglądając malarską animację. 

 

Pamiętajcie, że pracujemy w reżimie sanitarnym. Każdy widz przed wejściem na salę będzie miał mierzoną temperaturę. Konieczne będzie również wypełnienie ankiety z Waszymi danymi (można to zrobić pobierając ją z naszej strony /wydrukuj, wypełnij, przynieś/ - patrz załącznik na dole lub na miejscu w holu MDK).