Kino Konesera - Ptaki śpiewają w Kigali

2020-01-27 Dodaj do kalendarza

Zapraszamy na seans filmowy do Kina Konesera!

We współpracy z Kinem RoMa HD kontynuujemy spotkania z ambitnym kinem. Tym razem proponujemy na dużym ekranie film małżeństwa Krauze, który swoją premierę miał w 2017 roku - Ptaki śpiewają w Kigali. 

Seans odbędzie się w poniedziałek, 3 lutego, godz. 17.30

Bilet – tylko 10 zł. 

 

Kilka słów o filmie 

'Ptaki śpiewają w Kigali' to film, który nie zostawia obojętnym. Opowiada o zapomnianym ludobójstwie dokonanym w 1954 roku w Rwandzie. Ofiarami padli przedstawiciele plemienia Tutsi a mordów dokonywali członkowie Hutu. Nienawiść, która legła u podstaw masakry tliła się od wielu, wielu lat. Świat zachodu, można powiedzieć tradycyjnie już, nie reagował na ostrzeżenia.

Reżyserka Joanna Kos-Krauze oraz jej mąż – Krzysztof Krauze, który zdążył przed śmiercią współtworzyć scenariusz i uczestniczyć w pierwszych dniach zdjęciowych zaczynają swoją opowieść już po… rzęź się dokonała, świat nie zareagował a ocalali i niedawni kaci muszą żyć obok siebie.

W jaki sposób twórcy takich filmów jak Mój Nikifor, Papusza czy Plac Zbawiciela opowiedzą o afrykańskiej tragedii, jak to połączą z Polską? Zapraszamy na film.