Kamil Dziubiński - Grafiki


www.mdkrawa.pl

$without_dates = array('pracownia', 'pracownia-literacka', 'pracownia-muzyczna', 'pracownia-plastyczna', 'film', 'promocja-kino'); $date = !in_array($type->slug, $without_dates) ? mdkrawa_convert_date(get_the_date($date_format, $post_id )) : ''; $schema_startdate = !in_array($type->slug, $without_dates) ? get_the_date('Y-m-d', $post_id) : ''; 2020-04-24

To już trzecia wystawa Kamila Dziubińskiego, którą mamy przyjemność zorganizować. Po raz pierwszy – w wersji on-line.

KAMIL DZIUBIŃSKI. Urodzony w 1991 roku artysta-amator. Tworzy niezwykłe grafiki w unikatowym, wypracowanym przez siebie stylu. Rawianin choruje bowiem na rdzeniowy zanik mięśni typu Duchenne’a. Mimo nieuleczalnej choroby, Kamil nie rezygnuje ze swoich pasji. Prace tworzy metodą jednego palca, którym jest w stanie prowadzić kursor na monitorze komputera.

Choć artysta tworzy zaledwie od kilku lat, ma już w swoim dorobku wiele wystaw indywidualnych i zbiorowych. Jego prace można było oglądać na wystawach w Muzeum Ziemi Rawskiej, w Powiatowej Bibliotece Publicznej w Rawie Mazowieckiej, w siedzibie Fundacji „FIDEO” przy Miłej 4 oraz oczywiście w Miejskim Domu Kultury. W holu wystawowym prace Kamila mieliśmy przyjemność pokazać już dwukrotnie. To trzecia wystawa – po raz pierwszy wirtualnie – na której prezentujemy najnowsze, niepublikowane dotychczas prace młodego artysty.

Kamil Dziubiński, ze względu na swoją chorobę, nie opuszcza domu. Swoją sztuką włączył się jednak w kilka przedsięwzięć kulturalnych zorganizowanych przez Urząd Gminy Rawa Mazowiecka, m.in. Francuskie i Włoskie Podwórko. Ponadto, jego grafika przedstawiająca Ignacego Paderewskiego reklamowała w prasie francuskiej wieczór patriotyczny dla tamtejszej Polonii w mieście Nancy.

Rawianin prowadzi stronę internetową StardustArt, na której prezentuje swoje grafiki. Jest również miłośnikiem filmu. Tej tematyce poświęcony jest jego blog - „Spojrzenie Filmowe”. Recenzje filmowe Kamila cyklicznie ukazują się na łamach tygodnika Głos Rawy Mazowieckiej i Okolicy.

Kamil jest podopiecznym Fundacji „Obudźmy nadzieję”. Należy do Nieformalnego Stowarzyszenia Artystów i Twórców Rawskich.

 

Prace Kamila możecie obejrzeć w galerii na naszej stronie lub na naszym profilu facebook’owym – linki znajdziecie poniżej.

array(1) { [1587679200]=> array(1) { [121200]=> array(4) { [0]=> string(4) "date" [1]=> string(10) "2020-04-24" [2]=> string(5) "19:01" [3]=> string(0) "" } } }

MDK Rawa Mazowiecka
www.mdkrawa.pl Rawa Mazowiecka 96-200
Kamil Dziubiński EventMovedOnline OnlineEventAttendanceMode