Koncert ukraińskiego zespołu B&B Project


Altana w parku miejskim

2022-05-13 Dodaj do kalendarza

Popularyzują ukraińskie instrumenty ludowe 

B&B Project  to ukraiński zespół, który przełamuje stereotypy dotyczące instrumentów ludowych. Duet tworzą Tatiana Mazur (bandura, flet) oraz Serhiy Shamrai (akordeon). Para spotkała się w Narodowej Akademii Muzycznej im. Piotra Czajkowskiego w Kijowie. Wspólnie koncertują od 2015 roku. Teraz zagrają dla rawskiej publiczności.

Niedziela, 12 czerwca, godz. 17:00, wstęp wolny

Koncert odbędzie się w parkowej altanie (lub sali widowiskowej, jeśli pogoda nie dopisze).

Zespół instrumentalny B&B Project jest popularny zarówno na Ukrainie, jak i za granicą. Muzycy odwiedzili m.in. Katar, Amsterdam, Berlin, Paryż, Chiny, Kanadę i Turcję z koncertami solowymi, a także reprezentowali Ukrainę na Międzynarodowym Forum Ekonomicznym w Szwajcarii. Aktywnie prowadzą swój kanał na YouTube.Wciąż zadziwiają słuchaczy coverami światowych hitów, jak i własnymi autorskimi kompozycjami. Sami posłuchajcie, warto! (patrz na dole strony).  

Zespół eksperymentuje w różnych gatunkach muzycznych - klasycznej, rockowej, popowej, elektronicznej. Bazuje także na oryginalnej i współczesnej muzyce ukraińskiej. Ponad wszystko stawia na popularyzację ukraińskich instrumentów ludowych. 

Koncert realizowany jest w ramach projektu finansowanego z miejskiego Budżetu Obywatelskiego.

 

MDK Rawa Mazowiecka
Altana w parku miejskim Rawa Mazowiecka 96-200
B&B Project EventScheduled OfflineEventAttendanceMode