#2 Rawianie i ich pasje


www.mdkrawa.pl

$without_dates = array('pracownia', 'pracownia-literacka', 'pracownia-muzyczna', 'pracownia-plastyczna', 'film', 'promocja-kino'); $date = !in_array($type->slug, $without_dates) ? mdkrawa_convert_date(get_the_date($date_format, $post_id )) : ''; $schema_startdate = !in_array($type->slug, $without_dates) ? get_the_date('Y-m-d', $post_id) : ''; 2021-04-21

Z szydełkiem się nie rozstaje 

Zapraszamy na drugą odsłonę mini wystawy on-line wpisującej się w cykl "Rawianie i ich ART-pasje". 

DANUTA PACHO na szydełku potrafi „wyczarować” niemal wszystko – od obrusów, czapek i szalików po skomplikowane wzory biżuterii i robionych na zamówienie zabawek – misiów, sówek, koników i lalek.

Jej artystyczna droga zaczęła się już w dzieciństwie. To babcia nauczyła ją robić na drutach. Po latach druty zamieniła na szydełko, z którym dziś właściwie już się nie rozstaje. Pani Danusia jest samoukiem. – Kursy rękodzieła przeznaczone są dla osób praworęcznych. Ja jestem leworęczna, więc i tak każdy wzór muszę dostosować pod siebie – tłumaczy z uśmiechem.

Do wymyślania nowych wzorów początkowo mobilizowały ją córki. – Bluzki, torby, broszki, kolczyki… - wylicza twórczyni. – Wiele z nich powstało na prezent. Lubię wyzwania, chętnie szukam inspiracji, nowych wzorów.

Dziś dostarczają ich klienci. Bliscy – córki i mąż – namówili panią Danutę, by swoje rękodzieło zaczęła pokazywać w sieci. Na portalu społecznościowym facebook znana jest jako „Robótki Danusi Handmade beauties”. Dziewczyny robią zdjęcia nowych prac, mąż dba o ich promocję w sieci. Biznes powoli się rozkręca, a pani Danusia marzy o tym, by pasja stała się w przyszłości satysfakcjonującą pracą.

Danuta Pacho należy do Nieformalnego Stowarzyszenia Artystów i Twórców Rawskich. Wielokrotnie można ją było spotkać na organizowanych w mieście festynach i kiermaszach, także tych przy naszym MDK-u.

array(1) { [1618956000]=> array(1) { [121260]=> array(4) { [0]=> string(4) "date" [1]=> string(10) "2021-04-21" [2]=> string(5) "18:00" [3]=> string(0) "" } } }

MDK Rawa Mazowiecka
www.mdkrawa.pl Rawa Mazowiecka 96-200
Danuta Pacho EventMovedOnline OfflineEventAttendanceMode