Spektakl: Dytyramb z Ossy

2023-10-04 Dodaj do kalendarza

Współczesna i historyczna Ellada

W imieniu grupy muzyczno-teatralnej Albi Quercus serdecznie zapraszamy na spektakl, który przybliży raczej mało w Polsce popuarną muzykę i poezję Grecji. Nie tylko tej starożytnej, ale i współczesnej. Artyści opowiedzą nam o historii tego państwa, ze szczególnym uwzględnieniem tej, która łączy nasze narody i społeczeństwa. - Jak się okazuje jest tego całkiem sporo, co staramy się pokazać w naszym spektaklu - zapowiadają.

poniedziałek, 9 października, godz. 18:00

sala widowiskowa MDK, wstęp wolny!!

Warto podkreślić, że nic w tym spektaklu nie jest przypadkowe ;)

Dytyramb - to starożytna forma poetycko‑muzyczna. Oda lub pieśń pochwalna o charakterze patetycznym, wzniosłym, niekiedy tragicznym; z czasem nabrał cech patetycznej poezji emocjonalnej.

Ossa - to szczyt górski w Tesalii, w sąsiedztwie Olimpu (zdobycie go i dramatyczne sceny związane z Heraklesem i Filoktetem były inspiracją do stworzenia tego spektaklu), ale także miejscowość w Gminie Biała Rawska, gdzie w uroczej „Lawendówce” oficjalną siedzibę ma grupa - Albi Quercus.

Spektakl premierowo został wystawiony latem w Centrum Aktywności Kulturalnej w Boguszycach.

Twórcy i wykonawcy spektaklu:
Soliści:
Anna Czereszewska, Anna Grabarz, Bohdana Solowejczuk, Danuta Gradowska, Ewa Krakowiak, Gabriela Madejska, Julia Rymarczyk, Lena Socha, Magdalena Chęcielewska, Magdalena Stasiak, Nicola Nalbandyan, Pola Janowska, Wiktoria Szczur, Wioletta Krakowiak, Zuzanna Siejkowska, Gabriel Olborski, Kazimierz Rosiak, Sylwester Soszka.
Zespół muzyczny:
Anna Grabarz - mandolina,
Bohdana Solowejczuk – skrzypce, mandolina,
Magdalena Chęcielewska – dzwonki, cajon,
Pola Janowska - mandolina,
Mirosław Klimczak – gitara, bouzouki
Autorzy tekstów polskich z Albi Quercus na podstawie oryginalnych tekstów greckich i angielskich:
Anna Czereszewska (I/8, II/5)
Anna Grabarz (I/11, II/1, II/9, II/10, II/11),
Iwona Białek (II/7)
Magdalena Chęcielewska (I/10, II/9)
Pola Janowska (II/6)